Ahoj, takže výlet je za námi. Počasí nemohlo být lepší. Užili jsme si krásné babí léto v Jeseníku. Krátký report o tom jak bylo si můžete přečíst níže. Čertovy kameny *** Čertovy kameny

Odjezd byl naplánován na 6:24 ze Západního nádraží v Opavě. Ne všichni trefili hned napoprvé správné opavské nádraží. Nakonec jsme se však sešli v poměrně slušném počtu 17 lidí. Kupujeme hromadnou jízdenku a nastupujeme na vlak směr Jeseník. Po cestě nás ještě čeká ranní rozcvička v podobě přestupu na autobus a zpět do vlaku kvůli stavbě nového mostu na trati za Krnovem.
Již ve vlaku jsme tušili že počasí nám bude přát. Celý den svítilo slunce takže ani 4,5 km pochodu ke skalám nebyl žádný problém. Po cestě ještě nabíráme další účastníky zájezdu. Plní sil se hned po příchodu ke skalám vydáváme na místní vyhlídku a děláme společné foto.
Základní tábor jsme rozbili u ohniště pod Pekelníkem a vydali se posbírat dřevo na oheň. V průběhu dne jsme opekli buřty a lezli. Každý měl možnost si vyzkoušet cesty v obtížnostech 3 až 6-. Některým to šlo líp někomu se zase až tak nedařilo, myslím ale že všichni byly s výletem spokojeni a lezení si užili.
Zažili jsme krásnou neděli v nové lezecké oblasti, potrápili jsme tělo i ducha v lehkých i těžkých cestách a poznali zase kousek krásného kraje.
Chtěl bych poděkovat všem co nám pomáhali Instruktorům, rodičům i členům oddílu.

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde: https://plus.google.com/…448732598881?…
Čau Martin

Ahoj, v neděli 19.10. připravujeme oddílový výlet na skály poblíž Jeseníku. Výlet je určen členům oddílu, dětem z horokroužků ale i rodičům a kamarádům.

Pojedeme vlakem za západního nádraží v Opavě do jeseníku a následně cca hodinku a půl pěšky ke skalám Čertovy kameny. Tam opečeme buřta, vylezeme pár cest a vyrazíme zase vlakem z Jeseníku zpátky. Odjezd vlaku je 6:24 ze Západního nádraží v Opavě a zpátky budeme vyrážet 17:20 z Jeseníku.

Sraz v neděli 19.10.2014 v 6:05 u západního nádraží
Sebou: 150 Kč na jízdenku, lezecké vybavení (sedák, lezečky apod) teplé oblečení a svačinu na celý den. U skal je restaurace, tak kdo bude chtít může si tam zajít na oběd. Špekáčky a chleba zajistíme.
Návrat v 19:30 opět na Západní nádraží

Při špatném počasí vynecháme lezení a uděláme delší pěší výlet na Zlatý chlum.
Na tuto akci je třeba se přihlásit do 16.10. na meilu hornak.martin@centrum.cz nebo v horokroužcích, jelikož musíme zařídit adekvátní počet instruktorů.