Výhra Mladí horalové + FOTO

15. 9. 2020 Út 14.56

Poslední víkend v srpnu se čtveřice našich dětí zúčastnila výletu do Vysokých tater. Tento pobyt byl hlavní cenou pro vítěze soutěže Mladí horalové.
Za náš klub vyhráli mladší kategorii Honza, Štěpán, Anička a Amálka. Poslední jmenovaná však dala přednost prestižním závodům v boulderingu na MHFF v Teplicích n. M a tak jí nahradila Zorka.

Fotky ke shlédnutí zde: https://photos.app.goo.gl/…Dqq9QS1G19m8

ČHS zvolila pro akci ubytování na Popradském plese. Lezlo se na Voli vežu (sobota) a Galerii Ostrvy (neděle). Sobota byla velmi větrná, ale očekávaný déšť nás minul. V neděli jsme si již užívali slunce a krásného horského počasí.

Program přiblíží Anička a Honza .
„Byl to krásný víkend v krásném prostředí a pěkném ubytování. Po příjezdu jsme vzali batohy na záda a pěšky se vydali k chatě Popradské pleso, kde jsme se ubytovali a měli večeři. Náš super vedoucí Martin tvrdil, že cesta byla dlouhá 5 km, ale nám to nepřišlo. Měla jsem tam kamarádku Zorku a rychle nám to uběhlo, protože jsme si celou dobu povídaly. Když jsme se vyspali, tak nás čekala velká túra. Došli jsme k hoře, byla tam dost zima, tak jsme si na sebe oblékli, co se dalo včetně úvazků a začal krásný výstup. Byla to nádhera, krásný výhled a i když to bylo dlouhé, já jsem si to užívala. Hory a lezení mám moc ráda a k tomu naši vedoucí, kteří byli moc hodní a měli s námi trpělivost. No prostě super… Škoda, že to nebylo delší.“ Anička

„V neděli jsme vstávali a vyráželi brzy. Cílem byla sportovnější oblast „Galerie Ostrvy“, kde jsme lezli 2 délky z cesty Antonovy 5+ UIAA. Počasí nám dnes přálo a navíc jsme lezli v závětří. Takže jsme si to ještě více užili.
Po slanění jsme šli zpět na chatu pro batohy, nabrali vodu a vydali se k autu. Balení trvalo jen krátce a pak už nás čekala jen cesta domů, během které jsem trochu pospávali, trochu povídali.“ Honza