Mladí horalové 2021

19. 10. 2021 Út 15.57

Letos, 18.9.2021, se naše klubové děti opět zůčastnily finálového celorepublikového kola soutěže Mladí horalové od Českého horolezeckého svazu. Tentokrát to probíhalo u Kuřimy v Lelekovicích.

Zůčastnil se jak tým mladších – Anička Ryplová, Zorka Jedličková, Bára a Eliška Přistálovi, tak i tým starších – Zuzka Klásková, Tomáš Chytil, Štěpán Staníček a Adam Černoch. Soutěž se skládá z několika disciplín na různých stanovištích, které jsou zaznačeny v mapě a mezi kterými musí týmy přebíhat. Samozřejmou disciplínou je lezení, ale kromě této se museli v co nejrychlejším čase vypořádat i s prusíkováním, slaňováním, vázání uzlů, překonání lanových překážek, orientace podle azimutu, vyhledávání lavinovým vyhledávačem, postavení a zbourání stanu a poskytnutím první pomoci v modelové situaci.
Mladší tým, se s tím vypořádal v celkovém čase 3:20 hod. Nutno podotknout, že trasa, kterou uběhli mezi jednotlivými stanovišti byla něco málo přes 7km! A celou dobu postupovali sami, jen podle mapy. Jejich čas jim zajistil krásné 8. místo z 12 týmů v mladší kategorii.
Starší tým to zvládl rychleji, za čas 2:14 hod, což jim vyšlo na taky krásné 7. místo. Od prvního místa byli vzdáleni jen 17 minut!!! Celkem týmů ve starší kategorii bylo 16.
Po závodě byly velmi zajímavé přednášky od Anety Loužecké, reprezentantky v drytoolingu a ledolezení a Zbyška Černohouse o projektu Sokolíci od ČHS, který umožňuje mladým lezcům sbírat zkušenosti v horském a tradičním lezení.
Více informací, fotky a video lze najít na webu ČHS: https://www.horosvaz.cz/mladi-horalove/
Moc děkujeme organizátorům z Kuřimi za skvělou akci a těšíme se opět příští rok.